چرا درب یخچال فریزر بازمی‌ماند و بسته نمی‌شود؟

علت بسته نشدن درب یخچال فریزر
لاستیک دور درب یخچال خراب شده است
لولای درب یخچال دچار مشکل شده
گذاشتن مواد غذایی بیش از اندازه در یخچال
تراز نبودن یخچال فریزر
دفرمه شدن یا تغییر حالت دادن درب یخچال فریزر
خراب شدن لاستیک دور درب یخچال
چنانچه لاستیک دور درب یخچال شل شده و یا پاره شده باشد می‌تواند دلیل بسته نشدن درب یخچال فریزر باشد که شایع‌ترین دلیل بسته‌شدن درب یخچال فریزر است. هنگامی که لاستیک دور درب یخچال دچار خرابی یا مشکل شده باشد از بسته‌شدن درب جلوگیری می‌شود.
اگر لاستیک به هر دلیلی دچار خرابی شده باشد باعث می‌شود هوای گرم اتاق وارد یخچال شود. و یا می توان درباره ی سرد نکردن یخچال هم به مورد خراب بودن نوار دور درب اشاره کرد.
یک آهنربا در قسمت لاستیک‌های درب یخچال وجود دارد که باعث چسبیدن لاستیک به درب می‌شود و از ورود هوای گرم به داخل و همچنین سرمای داخل یخچال به بیرون جلوگیری می‌کند. اگر این آهنربا قدرت خود را از دست بدهد یا لاستیک دور درب یخچال دچار پارگی شده باشد حتماً باید لاستیک را تعویض کنید.
بیشتر بخوانید: فن یخچال فریزر
یکی دیگر از دلایلی که باعث بسته نشدن درب یخچال می‌شود تمیز نبودن لاستیک دور درب یخچال است چنانچه مواد غذایی روی این لاستیک بریزد باعث می‌شود که آهنربا قدرت خود را از دست بدهد و درب به‌خوبی بسته نشود. شما دوستان عزیز می توانید برای استفاده از راهنمای تمیز کردن یخچال فریزر بصورت اصولی اینجا کلیک کنید.
به این نکته توجه داشته باشید که با مواد شوینده و یک دستمال مرطوب لاستیک دور درب یخچال را همواره تمیز نمایید همچنین می‌توانید لولای درب یخچال را با استفاده کردن از یک پیچ‌گوشتی سفت کنید.برای چک کردن خرابی لاستیک دور درب یخچال می‌توانید با استفاده از یک کاغذ ساده آن را امتحان کنید؛ به این صورت که کاغذ را لای درب یخچال قرار دهید.
شاید حین تمیزکردن یخچال متوجه خط و خشی روی درب یخچال شدید.جای نگرانی نیست شرکت آزمایش مقاله ای با عنوان چگونگی پاک کردن خراش روی درب یخچال ارائه داده تا شما با خواندن آن مشکل خود را برطرف کنید.
بعد از تلاش کنید که کاغذ را به‌آرامی بکشید چنانچه به‌آسانی این کاغذ کشیده شد لاستیک شما خراب شده است و باید آن را عوض کنید. همچنین هنگامی که درب یخچال بسته است شما می‌توانید دست خود را در اطراف لاستیک قرار دهید و اگر سرما را احساس کردید لاستیک دچار نشتی شده است و باید آن را عوض کنید.
بیشتر بخوانید: خرید محصول یخچال فریزر دوقلو ۲۸ فوت (یخچال ۱۴ فوت + فریزر ۱۴ فوت نوفراست) آزمایش  RoyalN 2265
چنانچه لاستیک دور درب یخچال شما نیاز به تعویض داشت به‌وسیله یک پیچ‌گوشتی می‌توانید پیچ‌ها را باز کنید و با استفاده از یک چاقو لاستیک را از پنل‌های درب جدا سازید. مشخص کنید یخچال شما چه مدلی است برای این کار می‌توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. لاستیک جدید را تهیه کنید و آن را به مدت ۲۰ دقیقه در یک ظرف آب گرم قرار دهید تا به حرارت مناسب برای وصل کردن به درب یخچال برسد بعد اقدام به‌عوض نمودن آن کنید.
بیشتر بخوانید: افزایش طول عمر یخچال فریزر
هنگام باز کردن لاستیک معیوب دقت کنید که چطور وصل شده و به چه وسیله‌ای به‌وسیله پیچ یا چسب به درب متصل شده بعد از باز کردن لاستیک اطراف آن را با یک دستمال مرطوب به‌خوبی تمیز نمایید. لاستیک جدید را جایگزین لاستیک قدیمی نمایید. در این قسمت به ابزار و لوازم و مناسب احتیاج دارید که بسته به نوع یخچال این ابزار می‌تواند با همدیگر متفاوت باشند.
این لوازم می‌تواند شامل پیچ‌گوشتی نوارچسب و سیمان لاستیک و غیره باشد. اکنون باید لاستیک جدید را از گوشه بالا شروع کنید و آن را در جای خود قرار دهید توجه داشته باشید که لاستیک دچار پیچ‌خوردگی و یا تاشدگی نباشد، بعد از آن با ابزار و وسایل موردنیاز آن را در جای خود به‌خوبی قرار دهید بررسی کنید که لاستیک به‌خوبی نصب شده باشد.
هشدار: هنگام تمیز کردن یخچال بهتر است حواستان باشد تا با شیء تیزی به یخچال آسیب وارد نکنید زیرا بعد از مدتی دچار نشتی یا آب دادن یخچال می شود.
خراب‌شدن لولای درب یخچال
خراب شدن آهنربای یخچال هم می توان یکی از مشکلاتی باشد که تاثیر زیادی داشته باشد، یکی دیگر از دلایل بسته نشدن درب یخچال خراب‌شدن لولای درب است. در این قسمت به شما آموزش می‌دهیم که چگونه لولای درب یخچال خود را سفت کنید تا از باز ماندن درب یخچال جلوگیری شود.
بیشتر لولاها را می‌توان هنگامی که درب یخچال را باز می‌کنید و کلاه‌های لولایی آن را برمی‌دارید به‌وسیله یک پیچ‌گوشتی باز کنید. چنانچه لولا نیاز به سفت شدن داشت این پیچ‌ها را به‌وسیله پیچ‌گوشتی سفت می‌کنید.
بیشتر بخوانید: تفاوت نوفراست و دیفراست
اگر لولا خراب شده باشد می‌توانند لولای جدید را جایگزین آن نمایید، اگر لولا کج شده باشد لولا را نباید اصلاً به سمت بالا بکشید زیرا موم کشی یخچال از بین می‌رود و باعث بازماندن درزهای یخچال می‌شود. می‌توانید با استفاده از یک سوهان لولا را صاف کنید و مشکل آن را برطرف سازید. سوهان مخصوص یخچال فریزر را از فروشگاه‌های تعمیر لوازم‌خانگی می‌توانید تهیه کنید.
چنانچه در یخچال شما از آهنربا استفاده شده است که قدرت خود را ازدست‌داده می‌توانید آهنرباها را عوض کنید. همچنین شما برای تعویض لولا می‌توانید از تعمیرکار ماهر استفاده کنید تا این مشکل را برطرف سازد.
بهتر است هنگام تعویض لاستیکی دور درب و یا تمیز کردن یخچال مواظب برق داشتن بدنه یخچال هم باشید و با رعایت نکات ایمنی کارهای مرتبط را انجام دهید.
وجود مواد غذایی بیش از اندازه درون یخچال
یکی از علت‌های دیگری که باعث بسته‌شدن درب یخچال می‌شود وجود مواد غذایی بیش از اندازه درون یخچال فریزر است که می‌تواند از بسته بدن‌درد جلوگیری کند چنانچه بخواهید درب یخچال را با فشار ببندید بعد از مدتی دوباره باز می‌شود در این حالت درب یخچال شما هیچ مشکلی ندارد و چیدمان بد و مواد غذایی بیش از اندازه باعث بسته نشدن درب یخچال شده است. شما بررسی کنید که چیزی مانع از بسته‌شدن درب نشده باشد و آن را برطرف سازید.
می‌توانید بطری و شیشه‌های نوشیدنی را درون اتاق یخچال قرار دهید زیرا سنگین کردن درب یخچال در زمان طولانی باعث می‌شود که لوله و پیچ‌های یخچال خراب شود.
تراز نبودن یخچال فریزر
اگر یخچال تراز نباشد باعث می‌شود که درب یخچال به‌خوبی بسته نشود ولی این دلیل در همه یخچال‌ها یکسان نیست چون در بعضی از یخچال‌ها آهنرباها قدرت زیادی دارند و مانع از باز شدن درب یخچال می‌شوند. اما برای اینکه شما بتوانید مدت طولانی از یخچال استفاده کنید و عمر مفید آن را بالا ببرید باید یخچال خود را تراز کنید، پیشنهاد ما به شما مطالعه ی مقاله ی نحوه تراز کردن یخچال فریزر است.
برای این کار می‌توانید از دستگاه مخصوص تراز استفاده نمایید و مطمئن شوید که یخچال شما تراز شده است. همچنین یخچال دارای پایه‌هایی است که می‌توانید آن را تنظیم نمایید.
مشکلات بسته نشدن درب یخچال
در مقاله بالا علت بسته نشدن درب یخچال را برای شما عزیزان توضیح دادیم. اکنون قصد داریم نکاتی اشاره کنیم که اگر درب یخچال باز بماند چه مشکلاتی را در برخواهد داشت.
باعث خراب و فاسد شدن مواد غذایی می‌شود
به کمپرسور آسیب می‌رسد و خراب می‌شود
یخچال فریزر برفک می‌زند
هنگامی که درب یخچال فریزر به‌خوبی بسته نشود باعث می‌شود که هوای سرد خارج و هوای گرم وارد یخچال شود و دمای آن پایین بیاید و همچنین مواد غذایی که داخل یخچال قرار دارد بگیرد و خراب شود و در زمان طولانی باعث فاسد شدن مواد گوشتی می‌شود.
بیشتربخوانید: رله اورلود کمپرسور یخچال
بسته نشدن درب یخچال می‌تواند به کمپرسور آسیب برساند هنگامی که هوای گرم وارد دستگاه می‌شود، گرمای داخل موتور افزایش پیدا کند در چنین حالتی کمپرسور باید چندبرابر کار کند تا بتواند سرمای داخل فریزر و یخچال را تأمین نماید، و به آن آسیب وارد می‌شود همچنین مصرف انرژی افزایش پیدا می‌کند.
اگر با شنیدن کلمه برفک یخچال قبل از هرچیزی فکر پاک کردن و دردسر های آن میافتید ما به شما پیشنهاد میکنیم فقط همین مقاله با موضوع ۶ نکته مهم در آب کردن برفک یخچال را بخوانید تا نظرتان را کلا عوض کنید.
اگر درب یخچال فریزر باز بماند یکی دیگر از مشکلاتی که به وجود می‌آید برفک زدن یخچال فریزر است زیرا هوای گرم به داخل دستگاه ورود پیدا می‌کند و تولید برفک می‌شود اگر چنین اتفاقی انجام گیرد باعث می‌شود که هم نیروی انسانی برای ازبین‌بردن این برفک صرف شود و هم برای دستگاه خطر جدی دارد.
نتیجه‌گیری
رگلاژ درب یخچال چیست؟ آیا تاثیری در این مشکل دارد؟چنانچه یخچال شما به‌خوبی تراز نشده باشد باعث بسته نشدن درب یخچال می‌شود. لاستیک دور درب یخچال که باعث بسته‌شدن درب می‌شود و خاصیت آهنربایی دارد چنانچه خراب شود یکی دیگر از دلایل بسته نشدن درب یخچال است. خراب‌شدن لولای درب یخچال می‌تواند دلیل دیگر باز بودن درب باشد. چنانچه این مشکلات را برطرف نکنیم می‌تواند یخچال فریزر ما دچار مشکل جدی بشود. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله از شرکت آزمایش و بررسی کردن موارد بالا مشکل بسته نشدن درب یخچال خود را برطرف سازید.
سوالات متداول
چرا درب یخچال بسته نمی شود؟
لاستیک دور درب یخچال خراب شده است
لولای درب یخچال دچار مشکل شده
گذاشتن مواد غذایی بیش از اندازه در یخچال
تراز نبودن یخچال فریزر
دفرمه شدن یا تغییر حالت دادن درب یخچال فریزر
مشکلات بسته نشدن درب یخچال
باعث خراب و فاسد شدن مواد غذایی می‌شود
به کمپرسور آسیب می‌رسد و خراب می‌شود
یخچال فریزر برفک می‌زند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Privacy Preference Center