مشکلات رایج در یخچال فریزر سامسونگ 

یخچال فریزر سامسونگ یکی از وسایل لازم برای هر آشپزخانه می باشد که بدون وجود آن شاید فقط بتوانید چند ساعت از مواد غذایی خود نگهداری کنید. همانطور که میدانید یخچال فریزر سامسونگ یکی از وسیله های کاربردی و پرفروش برند سامسونگ می باشد که هر ساله سعی دارد با مدل ها و تکنولوژی های جدیدی در بازار رقابت کند.

با پیشرفت تکنولوژی کم کم یخچال فریزر سامسونگ نیز پیشرفته تر شده و از نظر کیفیت موتور و ظاهر تغییراتی در آن حاصل شده است. قابل ذکر می باشد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی کیفیت اجزا بهتر شده است اما در کارکرد اصلی دستگاه هیچ تغییری بوجود نیامده است.

شاید برای شما هم این موضوع پیش آمده باشد که بعد از قرار دادن مواد غذایی در یخچال فریزر سامسونگ به این نتیجه برسید که مواد غذایی اصلا سرد نشده و یا در فریزر یخ نزده است. این موضوع شما را کمی می ترساند.

یکی از مشکلات رایج در یخچال فریزر سامسونگ  سرد نکردن و یخ نزدن مواد غذایی می باشد که در این بخش منظور از سرد نکردن یخچال این است که یخچال کار میکند ولی کاهش دمای داخل یخچال به اندازه ی کافی نیست.

هنگامی که شما با سرد نکردن یخچال فریزر مواجه می شوید کم کم مواد غذایی دچار فساد می شوند که این اصلا مقرون به صرفه نیست. کاش فقط مشکل همین بود باید به عرضتان برسانیم که با گذر زمان کم کم به کمپرسور یخچال فریزر سامسونگ نیز فشار وارد می شود و همچنین ممکن است موتور یخچال نیز یکسره شود که این اصلا خوشایند نخواهد بود.

توصیه ی ما به شما این است که از یخچال فریزر خود به خوبی مراقبت کنید و در استفاده از این محصول حتما برخی از نکات را رعایت کنید.

قابل ذکر می باشد که علت سرد نکردن یخچال نمی تواند یک مورد خاصی باشد که ما آن را به شما معرفی کنیم. شاید بهتر باشد بدانید که یخچال فریزر برای رسیدن به عملکرد اصلی به مجموعه ای متصل بهم نیاز دارد که باید هر یک به درستی کار خود را انجام دهند تا کار به درستی به پایان برسد.

دلایل سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

هنگامی که در یکی از این اجزا اشکال یا ایرادی رخ بدهد سایر بخش ها نیز قادر نخواهند بود کار خود را به درستی انجام دهند  پس ممکن است به مروز زمان یخچال با افت فشار در قسمت داخلی روبرو شود و شما با سرد نکردن یخچال مواجه شوید. مواجهه با این مشکل اصلا خوب نیست و به نوعی باعث اذیت مصرف کننده می شود. توصیه ی ما به شما این است که در این بخش همراه ما باشید تا شما را با علت های سرد نکردن و یخ نزدن یخچال فریزر آشنا کنیم.

در این بخش از مقاله ی سامسونگ سرویس ۱۰ علت اصلی سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ برای شما بیان شده است که چند مورد از این علت ها فنی و بقیه فیر فنی می باشد. همچنین در قسمت پایانی مقاله نیز در رابطه با علت یخ نزدن یخچال فریزر سامسونگ با شما بحث خواهیم کرد. اگر یخچال فریزر شما دارای هر یک از این مشکلات می باشد توصیه ی ما به شما این است که تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

برای رفع علت های فنی سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ نیاز می باشد که شما یک فرد فنی و با مهرت باشید تا بتوانید از عهده ی تعمیر آن بر بیاید. توصیه ی ما به شما این است که اگر در این زمینه تخصصی ندارید به هیچ عنوان روش های ارائه شده در این مقاله را امتحان نکنید و از متخصصان تعمیراتی درخواست کمک کنید.

 

علل سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

بهتر است قبل از بررسی علت های سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ از این موضوع مطلع شوید که مناسب ترین دما برای یخچال فریزر های معمولی یا ساید بای ساید چه دمایی می باشد؟

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته و با توجه به آمار FDA آمریکا میانگین دمای مناسب برای یخچال فریزر به صورت سالانه بازه ی ۲ تا ۵ درجه سانتی گراد که منظور همان دمای کمتر از ۴۰ درجه فارنهایت می باشد. بهترین دما برای فریزر ۲۰- تا ۱۷- درجه سانتیگراد یعنی حدود ۰ درجه فارنهایت می باشد که این دما در ماه های تابستان و زمستان متفاوت می باشد. معمولا در فصل تابستان که هوا گرم می باشد دمای مناسب ۳ و ۴ درجه می باشد و در زمستان مناسب ترین دما ۴ و ۵ درجه. قابل ذکر می باشد که این یک درجه افزایش در تابستان برای رفع گرمای محیط می باشد.

بهتر است بدانید که اگر یخچال شما تازه خریداری شده است و به تازگی آن را نصب کرده اید باید به یخچال فریزر سامسونگ خود ۲۴ ساعت وقت دهید تا به شرایط نرمال و پایدار خود برسد. اگر بعد از ۲۴ ساعت به دمای پایدار نرسید و شما با سرد نکردن یخچال روبرو شدید در این شرایط با متخصصان تعمیراتی تماس حاصل نمایید و درخواست کمک کنید تا مشکل یخچال فریزر سامسونگ شما در اولین فرصت رفع شود.

علت های سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ شامل موارد زیر می باشد:

دلایل سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

۱- تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر

یکی از دلایل سرد نکردن یخچال و یخ نزدن فریزر تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر سامسونگ می باشد و ربطی به خرابی قطعات و اجزای آن ندارد. اگر شما دارای یک دستگاه یخچال فریزر قدیمی می باشید قابل ذکر یم باشد که این دستگاه به کمک ترموستات های ولومی تنظیم دما را انجام میدهد و در دستگاه های جدید نیز از کلید ها و صفحه نمایش های لمسی برای این کار استفاده می شود. قابل ذکر می باشد که با توجه به گفته های قبلی باید در تابستان و زمستان همیشه دمای یخچال فریزر سامسونگ خود را تنظیم نمایید.

۲- وجود مانع بر سر راه گردش هوا

در قسمت های داخلی یخچال فریزر ها دریچه ها ی هوا و فن هایی وجود دارند که وظیفه ی آنها گردش هوا در داخل محفظه می باشد. اگر جلوی این محفظه ها با قرار دادن اجسامی در یخچال گرفته شود  در این صورت فن ها و دریچه ها به راحتی نمی توانند وظیفه ی خود را به پایان برسانند و در این شرایط شما با مشکل سرد نکردن یخچال مواجه می شوید.

۳- مواد غذایی بسیار در داخل یخچال

اگر در داخل یخچال فریزر سامسونگ خارج از ظرفیت آن وسیله قرار می دهید در این صورت مواد غذایی و ظروف به صورت چسبیده به هم و فشرده در یخچال قرار میگیرند. این موضوع باعث می شود گردش هوا در دستگاه به صورت یکنواخت پخش نمی شود و در این شرایط به کمپرسور فشار زیادی وارد می شود که ممکن است قادر به پاسخگویی این حد از کاهش دما نباشد.

قبل از استفاده از یخچال فریزر سامسونگ توصیه می شود دفترچه راهنمای محصول را مطالعه کنید و با توجه به شرایط آن در داخل دستگاه وسیله جمع کنید.

دلایل سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

۴- ایراد درب یخچال

گاهی ممکن است درب یخچال فریزر سامسونگ بر اثر معیوب بودن قفل درب به درستی بسته نشود. در این صورت دمای داخل یخچال به هیچ عنوان کاهش نمی یابد و داخل یخچال گرم می شود. گاهی نیز ممکن است مشکل از واشر یا لاستیک دور درب یخچال باشد که شما مشاهده گر سرد نکردن یخچال خواهید شد.

۵- معیوب بودن کمپرسور و رله کمپرسور

وظیفه ی کمپرسور یخچال فشرده کردن گاز مبرد می باشد. بعد از فشرده سازی ان را به داخل کویل یا همان لوله های سیاه پشت یخچال  پمپاژ می کند. این قطعه برای یخچال بسیار مهم و ضروری می  باشد.

معیوب بودن رله استارت یا کمپرسور نیز یکی دیگر از دلایل سرد نکردن داخل یخچال می باشند که در صورت مشاهده ی معیوب بودن این قطعه باید حتما قطعه تعویض شود.

قابل ذکر می باشد که تعویض رله استارت ارزان تر و آسانتر از خود کمپرسور می باشد . پس بهتر است این قطعه را تعویض کنید سپس برای تعویض خود کمپرسور اقدام کنید. اگر فن ریز کار کند ولی یخچال خنک نشود پس حتما مشکل از خود کمپرسور می باشد. قابل ذکر می باشد که تعویض این قطعه نیاز به تخصص و مهارت دارد و هر گونه کار ناشیانه باعث می شود دستگاه دچار آسیب های شدید تری شود.

دلایل سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

۶- کمبود گاز مبرد

کمبود گاز مبرد در داخل کویل ها از مهمترین دلایل سرد نکردن داخل یخچال می باشد. اگر نشت گاز از یخچال فریزر سامسونگ مشاهده شود شما احساس خواهید کرد که داخل یخچال گرم می باشد.

۷- ایراد لوله های کندانسور

لوله های سیاه رنگ یا همان کندانسور ها در قسمت پشتی یخچال های قدیمی قرار دارند و در یخچال فریزر های امروزه این لوله ها اصلا قابل مشاهده نمی باشند. در لوله های کندانسور گاز مبرد گرمای داخل محیط یخچال را به خود جذب میکند و سپس آن را به محیط بیرون باز می گرداند و در این حین با از دست دادن گرما دوباره به مایع تبدیل می شود.

در صورتی که برای تبادل گرما دچار مشکل شود و یا چیزی مانع این تبادل ش.د در این صورت فرآیند خنک شدن این گاز مختل می شود و این موضوع باعث میشود شما شاهد سرد نکردن داخل یخچال شوید. گردو غبار و آلودگی های روی این لوله ها یکی از عوامل مختل کردن روند گاز مبرد می باشد. گاهی نیز ممکن است مسیر این لوله ها گرفته شده باشد.

از تمیزی و مسدود نبودن این لوله ها اطمینان حاصل کنید  و در اطراف لوله ها نیز فشای کافی ایجاد کنید تا تهویه ی یخچال بهتر شود.

دلایل سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

۸- معیوب بودن فن کندانسور

فن کندانسور در بغل کندانسور و قسمت پایین یخچال تعبیه شده است. وظیفه ی این فن خنک کردن کندانسور و لوله های ان می باشد. در شرایطی که در کارکرد و عملکرد این فن مشکلی پیش بیاید در این صورت دمای کمپرسور و موتور افزایش می یابد.

در این شرایط داخل یخچال گرم می شود و این موضوع باعث می شود مواد غذایی فاسد شوند. گاهی نیز ممکن است پره های این فن دچار شکستگی شوند و یا موتور فن نیم سوز شده باشد.

۹- خرابی فن اواپراتور

اگر فن اواپراتور به درستی کار کند در این شرایط هنگام باز کردن درب یخچال هوای خنک به سمت بیرون پرتاب می شود که این نشان دهنده ی کارکرد صحیح و معمولی این قطعه می باشد. این فن دقیقا در قسمت پشتی فریزر تعبیه شده است و در صورتی که به مشکل بر بخورد دمای فریزر ثابت می ماند و در بخش یخچال به اندازه ی کافی داخل یخچال را خنک نمی کند. اگر صدای غرغر عجیبی شنیده شد باید بدانید که مشکل از خرابی فن اواپراتور می باشد.

اگر یخچال شما مجهز به سیستم عیب یابی خودکار باشد، ارور یخچال سامسونگ نیز با علائمی که منحصر به همان مدل یخچال است به شما هر یک از فن های یخچال را اعلام می کند.

دلایل سرد نکردن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

۱۰- خرابی دمپر هوای یخچال

دمپر هوا کار کنترل میزان هوای خنک بین بخش یخچال و فریزر را بر عهده دارد. از طریق این دریچه هوای خنک از بخش فریر به بخش یخچال انتقال می یابد و باعث می شود داخل یخچال بهتر خنک شود. اگر دمپر هوا نتواند باز شود ولی دمای فریزر ثابت بماند در این صورت دمای داخل یخچال افزایش می یابد.

علت یخ نزدن فریزر یخچال سامسونگ

یخ نزدن فریزر دلایل بسیار ساده ای دارد. گاهی ممکن است دمای فریزر به اندازه ی کافی پایین نباشد و یا ممکن است یک قطعه دچار مشکل شود. از جمله قطعات موثر در یخ نزدن فریزر:

  • کویل ها یا لوله های کندانسور
  • فن اواپراتور
  • رله استارت کمپرسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Privacy Preference Center